Ogłoszenia - Parszowice

54f9cb7cecf96c05d7f45eb28839a3d2,51,1
 
 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 16.06.2019
 1. Bardzo dziękuję sprzątającym za przygotowanie kościoła. Proszę o posprzątanie kościoła na niedzielę osoby: Głodna Elżbieta, Paszkiewicz Wanda, Truch Barbara, Kamila Gulewicz.
 2. Msza św. w poniedziałek i  środę o g. 18.00.
 3.  W środę Msza Św. w intencji kręgu rodzin szensztackich.
 4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa godz. 18.30.
 6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msza Św. i procesja eucharystyczna o godz. 9.00. W tym roku procesja na Boże Ciało będzie przebiegać od Zaborowa, Bardzo proszę  aby przygotowaniem ołtarzy zajęły się osoby: ołtarz 1 (przy domu p. Trawki) - Mikos Anna, Dudarewicz Helena, Lewandowska Katarzyna, Kossakowski Józef, Jaremko Emilia, Pińczuk Ewa, Soboń Paulina ołtarz 2 (przy domu P. Baranowskiej) – Kuca Irena, Wozowczyk Dorota, Herman Bożena, Jaceniuk Maria, Antkowiak Helena, Mrowca Wiesława, ołtarz 3 (przy straży) - Garbowska Aniela, Kirejczyk Janina, Reguła Anna, Joźwiak  Mariola, Duda-Cisek Małgorzata, Bednarek Maria, Duda Maria, Bużdygan Agnieszka, Bużdygan Małgorzata, ołtarz 4 (przy domu P. Cisek)- Cisek Barbara, Cisek Teresa, Kaczan Emilia, Hajduk Urszula, Łukaszczyk Katarzyna, Bober Wioleta, Sitarska Stanisława. Bardzo proszę dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, panów do niesienia baldachimu oraz młodzież i panie do niesienia chorągwi i feretronów. Bardzo proszę by okna naszych domów były przystrojone symbolami eucharystycznymi lub obrazami Pana Jezusa. To jest znak naszej wiary, nawet jeśli procesja nie będzie szła obok naszego domu, nie rezygnujmy z dekoracji, dajmy świadectwo.  
 7. Na przełomie czerwca i lipca zaplanowane są prace konserwacyjne pokrycia dachu kościoła. Otrzymaliśmy na ten cel sporą dotację w kwocie 21 000 zł. Potrzebny jest jednak wkład własny parafii w kwocie 9000 zł. Na dziś brakuje nam 2500 zł. Jeśli nie uzbieramy na wkład własny, trzeba będzie zrezygnować z dotacji i prace się nie odbędą. Dlatego zwracam się do parafian z prośbą, żeby potraktować najbliższą zbiórkę szczególnie, gdyby każda rodzina złożyła po 40 zł, to powinniśmy uzbierać potrzebną kwotę.        
 8. Dziś po Mszy o 12.00 w Wielowsi spotkanie organizacyjne podsumowujące rok formacji dla rodziców dzieci klas I i II. Proszę aby dzieci przyniosły zeszyty z ziarnem. 
 9. Bardzo dziękuję za pomoc w pracach na placu zabaw w ubiegłym tygodniu. Pomagali: Marek Żelewski z synami, Franciszek Baranowski, Andrzej Jaremko, Stanisław Mazurczak, Andrzej Tas, Bogdan Piaskowski, Adam Pińczuk, Mariusz Hajduk, Karol Duda, Aleksander Antkowiak, Krzysztof Droń.
 10. W piątek spotkanie wyjazdowe podsumowujące rok formacji dla kandydatów do Bierzmowania. Zbiórka na parkingu o g. 8.00. 
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci zapisanych na kolonię do Jarosławca w niedzielę po Mszy o 10.00.    
 12. W Niedzieli czytamy o świadectwie wiary, o tajemnicy Trójcy Św. oraz cuda św, Szarbela, w Gościu jak przekonać się do systematycznej modlitwy, co grozi dzieciom w internecie oraz wywiad z Markiem Citko