Ogłoszenia - Parszowice

54f9cb7cecf96c05d7f45eb28839a3d2,51,1
 
 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 22.09.2019
 1. Bardzo dziękuję sprzątającym za przygotowanie kościoła. Proszę o posprzątanie kościoła na niedzielę osoby: Kirejczyk Janina, Garbowska Aniela, Duda Dorota, Podulka Grażyna.
 2. Składam serdeczne podziękowanie Mariuszowi i Agnieszce Bużdygan za odnowienie drzwi w kościele.
 3. W tym tygodniu  Msza Św. w poniedziałek i środę o g. 18.00  
 4. W środę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu
 5. W czwartek o 18.30 na plebanii swoje I spotkanie mają kandydaci do Bierzmowania, rozpoczynjący formację w tym roku. (VI i VII )
 6. W piątek o 18.30 na plebanii swoje spotkanie formacyjne mają kandydaci do Bierzmowania (starsza grupa)
 7. Ruszyły zapisy do scholi. Wszyscy chętni, są serdecznie zaproszeni. Zapisy u organisty.
 8. Chłopcy, od 3 klasy wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą się zgłaszać do końca miesiąca do zakrystii.
 9. W październiku ruszy nowy cykl katechez chrzcielnych dla kandydatów na chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w tym roku lub na początku nowego. Zgłoszenia na przygotowanie przedchrzcielne do końca września.
 10. Parafia organizuje 5.10.2019 pielgrzymkę do Sanktuarium w Rokitnie. W trakcie pielgrzymki przewidziany jest również pobyt w Zielonej Górze oraz wizyta w Świebodzinie pod pomnikiem Chrystusa Króla. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii. 
 11. Od dzisiejszej niedzieli zapraszam wszystkich parafian na krótką katechezę multimedialną, która będzie prezentowana co tydzień 5 minut przed Mszą Św.  Materiał podawany w krótkich filmach  ma na celu wyjaśnienie wiary katolickiej, w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego. Zachęcam żeby skorzystać z tej propozycji, to dobra okazja do pogłębienia naszej wiedzy religijnej w prosty i zwięzły sposób
 12. Zbliża się Uroczystość ku czci Bł. Ks. Jerzego. Trwa 9 tygodniowa nowenna do Ks. Jerzego. Podobnie jak ubiegłym roku, możemy do wspólnej modlitwy dołączyć swoje osobiste prośby, wystarczy na przygotowanej kartce napisać treść prośby oraz wrzucić ją do pudełka które stoi w przedsionku. Nasze osobiste prośby będą odczytane podczas nowenny. Jutro tj. w poniedziałek, kolejne spotkanie w remizie o 19.00. Zapraszam na to spotkanie komitet organizacyjny oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tegoroczne przygotowania do naszej uroczystości. Każde ręce się przydadzą.    
 13. Jak co roku zwracam się z prośbą do parafian o upieczenie ciast na uroczystość ku czci Ks. Jerzego, spodziewamy się wielu przyjezdnych gości, przyjdą też wędrowcy z Lubina, biegacze i pielgrzymi z okolic, wypada ich wszystkich ugościć. Proszę o informację do pani Urszuli Hajduk, kto upiecze ciasto oraz kto może ofiarować dary na posiłek, żebyśmy wiedzieli czym dysponujemy, a co trzeba będzie zakupić.
 14. Polecam prasę katolicką.  W Niedzieli o sile sakramentu małżeństwa, o świętym od zadań trudnych oraz jak zatrzymać alkoholowy potop, a w Gościu o rozmywaniu prawdy na temat zbrodni katyńskiej, kim był św. January oraz jak żyć radykalnie opowiada jałmużnik papieski