Ogłoszenia - Wielowieś

pobrany plik
 
                                                                                  Ogłoszenia parafialne na niedzielę Trójcy Św. 16.06.2019
 1. Bardzo dziękuję osobom sprzątającym za posprzątanie kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie świątyni na niedzielę osoby: Zdzisław Pasowski, Mariola Łukaszczyk, Ireneusz Bieleń, Mariola Oleksiak.
 2. W ubiegłym tygodniu  trwały prace na plebanii. Składam serdeczne podziękowanie za pomoc w pracach: Mariuszowi Marcinów, Krzysztofowi Nowakowi. Dziękuję również parafianinowi z Gromadzynia za wykoszenie trawy wokół Kościoła i na cmentarzu.      
 3. W tygodniu Msza Św. we wtorek,  piątek i  sobotę o g. 18.00.   
 4. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. 
 5. Zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. 
 6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. i procesja eucharystyczna o godz. 12.00.  Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: 1. przy figurze Matki Bożej (obok P. Stadnik) mieszkańców Wielowsi od krzyżówki w stronę pałacu, 2. przy figurze oracza (obok plebanii) - mieszkańców Redlic, 3. przy krzyżu (obok Państwa Majewskich) mieszkańców Gromadzynia,  4. przy figurze Pana Jezusa (przy domu Państwa Kraśniańskich) mieszkańców Wielowsi od krzyżówki w stronę Prochowic. Bardzo proszę dziewczynki komunijne i wszystkie chętne do sypania kwiatów podczas procesji, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, panów do niesienia baldachimu oraz młodzież i panie do niesienia chorągwi i feretronów. Zachęcam, by okna naszych domów były przystrojone symbolami eucharystycznymi lub obrazami Pana Jezusa. Nawet jeśli procesja nie będzie szła obok naszego domu, nie rezygnujmy z dekoracji, dajmy świadectwo.
 7. W piątek spotkanie wyjazdowe podsumowujące rok formacji dla kandydatów do Bierzmowania. Zbiórka na przystanku o g. 8.00. 
 8. Dziś po Mszy o 12.00 spotkanie organizacyjne podsumowujące rok formacji dla rodziców dzieci klas I i II.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdzających na wakacyjny wyjazd do Jarosławca w niedzielę po Mszy o 12.00.     
 10. Parafia w Wielowsi informuje, że: Mateusz Pawlica zam. w Parszowicach i Gabriela Jasinowska zam. w Wielowsi pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Jeśli ktokolwiek posiada wiedzę na temat przeszkód do zawarcia małżeństwa przez te osoby, jest w sumieniu zobowiązany do zgłoszenia tego u miejscowego Proboszcza.
 11. POLECAM PRASĘ KATOLICKĄ. W Niedzieli czytamy o świadectwie wiary, o tajemnicy Trójcy Św. oraz cuda św, Szarbela, w Gościu jak przekonać się do systematycznej modlitwy, co grozi dzieciom w internecie oraz wywiad z Markiem Citko